Haber

Esenler’de silahlı saldırı: 8 yaşındaki kız ölümden döndü

ESENLER’deki iddialara göre sokakta havaya rastgele ateş açıldı. 8 yaşındaki Zeynep kitap okurken tabancadan çıkan saçmalar odanın camlarına isabet etti. Çığlık atarak başka bir odadaki annesinin yanına koşan Zeynep ölümden döndü.

Olay, Pazar akşamı Esenler Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Teze göre düğün için araçların oluşturduğu konvoydan havaya rastgele ateş açıldı. Silahtan çıkan onlarca saçmalık bir evin camına isabet etti. O sırada odasında kitap okuyan 8 yaşındaki Zeynep, camların kırılması üzerine korku içinde annesinin yanına koştu. Odanın durumunu gören aile durumu polis ekiplerine bildirdi. Konutun içinde inceleme yapan ekipler, havaya ateş açan şüpheli kişi veya kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

“ÇOK KORKU OLDUK” Anne Aylin Minas, “Akşam yemek yemeye hazırlanıyorduk. Silah sesleri duydum ve kendi kendime ‘Umarım kimseye bir şey olmaz’ dedim. “Camlar kırıldı. Hemen polise haber verdim. 155 polis geldi. Ekipler gelip baktı. Ne olduğunu anlayamadık. Bir korkumuz vardı. Siz zaten buranın halini gördünüz” dedi.

– İstanbulerdemli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu