Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Kırklareli’deki son durumu paylaştı: Arama çalışmalarımız tamamlandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırklareli’deki sel felaketiyle ilgili son durumu paylaştı. Bakan Yerlikaya, paylaşımında, “Bölgeye ulaşan arama kurtarma ekiplerimiz sonucunda 10 vatandaşımız kurtarıldı ve 5 vatandaşımızın cansız bedeni bulundu. Maalesef bugün 1 vatandaşımızın cansız bedeni bulundu. . Arama çalışmalarımız tamamlandı.” söz konusu.

“ARAMA ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI”

Kırklareli’de 6 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili Bakan Yerlikaya’dan açıklama geldi. Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, “Bugün maalesef bir vatandaşımızın cansız bedeni bulundu. Arama çalışmalarımız tamamlandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” terimleri kullandık.

2 HELİKOPTER VE 1 UÇAK GÜÇ VERDİ

Bakan Yerlikaya, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait 2 helikopter ve 1 uçağın katıldığını söyledi.

“BÖLGEDE 946 PERSONEL VE ​​162 ARAÇ ÇALIŞTI”

“Bakan Yardımcımız, AFAD Başkanımız ve Valimiz bölgedeydi.” Bakan Yerlikaya, “Bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma, Emniyet, Kamu Kurumları ve STK’lardan 946 personel ve 162 araç görev yaptı. Arama kurtarma çalışmalarına katılan ve yorulmadan çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” Allah vatanımızı milletimizi muhafaza etsin. Her türlü afetlerden bizleri muhafaza eylesin.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu