Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.107 lira seviyesinden işlem görüyor.

Güne sınırlı bir yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 1.107 lira seviyesinde süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatına paralel yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışının hızlı bir şekilde altında 1.105 liradan kapattı.

Yeni güne sınırlı yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.45’teki prestijle yüzde 0.18 artışla 1.107 liradan süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.820 liradan, Cumhuriyet altını 7.360 liradan satılıyor.

Dün günü 1.824 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı şu sıralar 1.823 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımına beklenenden daha uzun süre devam edebileceği endişelerinin küresel ölçekte dolara olan talebi artırdığını ve buna paralel olarak altın fiyatlarının baskılandığını bildirdi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in önümüzdeki ay faiz oranlarını 50 baz puan artırabileceği beklentisi yüzde 28’e yükselirken, faiz oranlarında 25 baz puanlık artış olasılığı yüzde 72 seviyesinde bulunuyor.

Bugün ABD’de bireysel tüketim harcamaları endeksi, yeni konut satışları ve Michigan Üniversitesi inanç endeksi bilgilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.820 doların takviye, 1.860 doların ise direnç konumunda olduğunu belirttiler. altının ons fiyatındaki konumu.

sultanhisar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu