Ekonomi

Destici: İYİ Parti’yi Cumhur İttifakı’na davet etmek etik olur

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Altı Masa”nın yarın YETER Partisi olmadan yoluna devam edeceğini açıklaması halinde İYİ Parti’nin diğer partilerle görüşebileceğini belirterek, “Siyasi partiler açısından etiktir” dedi. Bizim onlarla görüşmemizi veya Cumhur İttifakı’na davet etmemizi isterler, olur diye düşünüyorum.” söz konusu.

Destici, partisi genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Terör örgütlerinin uzantılarına bir kez daha lanet olsun.

Kahramanmaraş merkezli depremlere ait destici, “Bu süreci siyasi istismar konusu yapan veya bizim ızdırabımız üzerinden devlete karşı yaygara ve düşmanlık yapan, milleti tahrik ederek milleti düşmanlaştırmaya çalışan terör örgütlerinin hainlerini ve uzantılarını bir kez daha lanetliyorum. durum.”sözlerini kullandı.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile deprem bölgesine gittiğini hatırlatan Destici, ziyaretlerin çok faydalı olduğunu söyledi.

‘Masa büyümeli, kimse durduramaz’

Destici, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Masa büyümeli, kimse durduramaz”Sözleriyle ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Peki kimi davet edecek, kimi oturtacak, ziyaretlerine baktığında bunu görüyoruz. Depremde alenen devlet düşmanlığı yapmış, ‘Biz buna düşman olmalıyız’ diyen kişileri veya yandaşlarını davet ediyor. Adaylığının resmi olarak açıklanıp açıklanmadığını yarın göreceğiz; PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapısını çalıp masaya davet edecek.”

“İYİ Parti’den rastgele biriyle görüşmemiz olmadı”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, şunları söyledi: İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmasından da memnuniyet duyabiliriz.”açıklamalarını hatırlatarak şunları söyledi:

“Hala aynı fikirdeyim. UYGÜN Partisi’nden kimseyle bu konuda bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olması da uygun olmaz. Yarın altılı, beşli bir seçim yapacak.” açıklaması ve İYİ Parti’siz yola devam edeceğini beyan etmesi ve cumhurbaşkanı adaylığını açıklaması durumunda.” Bundan sonra UYGÜN Partisi’nin diğer partilerle, bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum.”

Seçim ilk turda biter mi?

Destici, avukat Ersan Şen’in cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soruyu yanıtladı. “Ersan Şen uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olarak çalışıyor. Altılı masadaki bu süreç Ersan’ı biraz heyecanlandırmış gibi görünüyor.”diye cevap verdi.

Seçimin birinci turda bitip bitmeyeceği sorusuna Destici, “Seçim birinci turda Cumhur İttifakı lehinde sonuçlanıyor” dedi. cevabı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu