Haber

Kocasinan Belediyesi Yunusemre Kentsel Dönüşüm Projeleri 2. Etap Konutları Kura Çekildi

Kocasinan Belediyesi’nin Yunusemre Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında 2. etabı tamamlanan 36 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projelerinin mutluluğa dönüştüğünü vurguladı.

Kocasinan Belediye Meclis Salonu’nda yapılan kura çekimine katılan Önder Çolakbayrakdar, vatandaşların ilgi ve sempatisiyle karşılaştı. Önder Çolakbayrakdar, Yunusemre kentsel dönüşümünün 2015 Haziran ayında başladığını hatırlatarak; “Yunusemre kentsel dönüşüm alanında hak sahiplerine taahhüt ettiğimiz konutların tamamı bu son kura ile tamamlanacak. Yeni konutlarında sağlıkla huzurla yaşamamız dileğiyle. Yunusemre kentsel dönüşüm 2015’ten beri devam eden bir süreç. İlk vatandaşla 2016 Ağustos’ta sözleşmesini yaptık. Zamanla vatandaşımızın güveni ve inancıyla burada inşaat faaliyetlerine Mart ayında başladık. İnşaat ihalelerine başladık. Pandemi ve tüm zorluklara rağmen, ince inşaat işlerini yıl sonuna kadar bitirdik.Müteahhitlere verilen süreye rağmen 9 ay önceden tamamlandı.Bu noktada müteahhitlere teşekkür ediyorum.Bu noktada 336 dairemizin konutlarını noter huzurunda pandemi kurallarına göre belirleyip tapularını dağıttık.Şimdi ise son kurayla hak sahiplerinin konutlarının yerini belirliyoruz. Her zaman söylediğim gibi ‘Kentsel dönüşüm bizim için en değerli toplumsal dönüşümdür’. Dönüşümle birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeni ve konforlu bir şehirde yaşayabilecekleri alanlar sunacağız. Çabamız çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Lider Çolakbayrakdar kura çekmeye başladı ve ilk kurayı çocuklara çektirdi. Kura 8. Noter huzurunda şeffaf ve objektif bir şekilde çekildi. Yapılan kura ile hak sahiplerinin konutlarının yeri kesin olarak belirlendi. Çekilişe katılan vatandaşların heyecanlı ve keyifli olduğu görüldü. Evler için şeffaf bir şekilde kura çektiklerini belirten hak sahipleri, Başkan Çolakbayrakdar’a dua ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. – KAYSERİ

akcadagajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu