Ekonomi

“Masada numara yok”

Asgari Fiyat Tespit Kurulu ikinci toplantısını yaptı. 13 Haziran’daki ilk görüşmenin ardından taraflar yeniden bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında düzenlenen toplantıya işçi kesimini temsilen Türk-İş, patronu temsilen Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katıldı. parça.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Hazine, Maliye ve Ticaret bakanlıkları ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri ekonomik bilgi ve raporları sundu.

Türk-İş Mali Genel Sekreteri Ramazan Ağar, bayram öncesi sürecin sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, hükümetin rastgele bir rakam vermediğine dikkat çekti.

Ramazan Ağar’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

– Uzun görüşmeler yaptık. Çalışma hayatı üzerine röportajlar sunduk. Rakamlar bir yere varmadı. Bu hafta üçüncü kez heyet olarak bir merkeze geleceğiz.

-Sanırım mecliste bir karara vardıktan sonra Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak. Bayramdan önce sayıya karar verileceğini düşünüyorum.

-Şu anda o dönemin Bakanımız 500 dolar rakamını söyledi. Türk parası üzerinden pazarlık yaparız, dolar üzerinden pazarlık yapmayız.

– Günün kurallarına göre insanların satın alma güçlerini artırmalarını istiyoruz. Pazarlık 500 doları geçmemek üzere günün kurallarına göre yapılacak. İnşallah bu hafta bitireceğiz.

– Sayı önümüzde yoksa muhalefet şerhimizi koyarız. Karar vermek için kalbimiz üçlü.

Bakan Işıkhan sendika liderleriyle görüşecek

Komisyon toplantısının ardından saat 14.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye Boss Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya gelecek.

haber-gercus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu